{fbt_classic_header}

ΕΘΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ - ΣΚΛΑΒΕΣ ΠΑΤΡΙΔΕΣ

Breaking News:

latest

ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ... 12 ΙΟΥΝΙΟΥ 2004... Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ... Η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΣ ΟΜΑΔΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΗΦΑΝΟΥΣ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΕΝΑΡΚΤΗΡΙΟ ΑΓΩΝΑ ΤΟΥ EURO 2004 ME 2-1 ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ...

Η αρχή του ονείρου. Η Εθνική μας ομάδα, με την καταπληκτική της εμφάνιση και νίκη, απέναντι στην οικοδέσποινα και ένα από τα μεγάλα φαβο...

Η αρχή του ονείρου. Η Εθνική μας ομάδα, με την καταπληκτική της εμφάνιση και νίκη, απέναντι στην οικοδέσποινα και ένα από τα μεγάλα φαβορί για τον τίτλο, Πορτογαλία στον εναρκτήριο αγώνα του EURO 2004, μας έκανε περήφανους. Με ένα γκολ του Καραγκούνη στο 7'λεπτό και ένα πέναλτι του Μπασινά στο 52', που κέρδισε ο Σεϊταρίδης από τον Ρουί Ζόρζ, η Ελλάδα έκανε ονειρικό ξεκίνημα στα τελικά της διοργάνωσης επικρατώντας 2-1 της διοργανώτριας Πορτογαλίας. Στο πλευρό της Εθνικής και 3.500 Έλληνες φίλαθλοι, που δεν σταμάτησαν ούτε λεπτό να ενισχύουν τις προσπάθειες των διεθνών.