Η επίσκεψη του ΥΦΕΘΑ Νίκου Χαρδαλιά στη Περιοχή Ευθύνης της ΑΣΔΕΝ και συγκεκριμένα στο Σύμπλεγμα της Μεγίστης έφερε στη δημοσιότητα εντυπωσ...
Η επίσκεψη του ΥΦΕΘΑ Νίκου Χαρδαλιά στη Περιοχή Ευθύνης της ΑΣΔΕΝ και συγκεκριμένα στο Σύμπλεγμα της Μεγίστης έφερε στη δημοσιότητα εντυπωσιακές εικόνες από τα στελέχη της 13ης Διοίκησης Ειδικών Επιχειρήσεων και συγκεκριμένα της Α Μοίρας Αμφίβιων Καταδρομών (6ο Ειδικό Τμήμα Εθνοφυλακής).
Επίσης εμφανείς είναι και οι βελτιώσεις επί του ατομικού οπλισμού με ράγες για την εγκατάσταση υλικών όπως χειρολαβές επί των τυφεκίων και σκοπευτικών βοηθημάτων αποτελούν τη σύνηθες εικόνα για τα στελέχη των Καταδρομών. Μολονότι αρκετά από τα παραπάνω είναι με προσωπικά έξοδα εντούτοις η βελτίωση των υλικών αντικατοπτρίζει και αναβαθμισμένη εικόνα μαχητή με εμφανή οφέλη στο ηθικό.
Στη Θράκη, ο Α/ΓΕΕΘΑ επισκέφτηκε τμήματα καταδρομών και ειδικότερα την έδρα του 1ου Λόχου Βάσεως Εκπαιδεύσεως Επιχειρήσεων Ειδικών Δυνάμεων (1ος Λ/ΒΕΚΕΕΔ) στην Νέα Σάντα Ροδόπης. Ξεχώρισε το UAV στα αριστερά της φωτογραφίας τύπου Matrice 300 RTK της εταιρείας DJI.
Δεν υπάρχουν σχόλια
Σημείωση: Μόνο ένα μέλος αυτού του ιστολογίου μπορεί να αναρτήσει σχόλιο.