Ποινική δίωξη σε βαθμό κακουργήματος για απόπειρα βαριάς σκοπούμενης βλάβης και σε βαθμό πλημμελήματος για ενδοοικογενειακή απειλή κατ’ εξα...
Ποινική δίωξη σε βαθμό κακουργήματος για απόπειρα βαριάς σκοπούμενης βλάβης και σε βαθμό πλημμελήματος για ενδοοικογενειακή απειλή κατ’ εξακολούθηση και φθορά ξένης περιούσιας ασκήθηκε στον 44χρονο, ο οποίος επιτέθηκε στον αδελφό του σε περιοχή στο νότιο Πήλιο.
Ο 44χρονος παραπέμφθηκε στον ανακριτή, ενώ θα κάνει Χριστούγεννα στα κρατητήρια μέχρι να απολογηθεί τη Δευτέρα.
Ο συλληφθείς έχει απασχολήσει πολλές φορές τις Αρχές στο παρελθόν. Παλαιότερα, είχε βάλει φωτιά στο πατρικό του σπίτι, παρότι ο ίδιος το αρνείται και κατηγορεί τον αδελφό του ότι του έκανε μήνυση για εκδίκηση.
Δεν υπάρχουν σχόλια
Σημείωση: Μόνο ένα μέλος αυτού του ιστολογίου μπορεί να αναρτήσει σχόλιο.